Utkali se mladí zdravotníci Olomouckého a Moravskoslezského kraje

05.06.2017 17:40

Mladí zdravotníci z Olomouckého a Moravskoslezského kraje se utkali na regionálním kole Soutěže Mladých zdravotníků v sobotu 3.6.2017.

Soutěž jsme uspořádali ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou UP - její "základna" byla v Pevnosti poznání UP v areálu Korunní pevnůstky.

Záštitu nad soutěží převzali rektor Univerzity Palackého a hejtman Olomouckého kraje.

Soutěžní stanoviště, kde se mladí zdravotníci setkali s realisticky znázorněnými zraněními (včetně automobilové nehody) byla rozmístěna v Rozáriu a Bezručových sadech, takže ošetřování mohla sledovat i olomoucká veřejnost. Soutěže se zúčastnilo 100 dětí - vítězové okresních kol.

Zvitězilo družstvo Matičního gymnázia Ostrava (kategorie 2.stupeň) a ZŠ+MŠ Pržno (kategorie 1.stupeň), kteří postupují do Republikového kola (16.-18.6.2017 v Havlíčkově Brodě).

Soutěž spolu s prezidentem ČČK Markem Juklem zahajovali rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller a náměstek hejtmana Olomouckého kraje Dalibor Horák, vyhlášení výsledků byl přítomen náměstek primátora Olomouce Ladislav Šnevajs. Hosté ocenil nejen dovednost dětí, ale i to, že vědí, jak v nouzi pomoci druhému...

Zájmový kroužek mladých zdravotníků může působit na kterékoli ZŠ či víceletém gymnáziu nebo při organizaci pracující s dětmi a mládeží. Rádi Vám s jeho založením i činností pomůžeme!

» úplná výsledková listina

» Fotogalerie (fotografie budou doplňovány)

» Žurnál UP o soutěži

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Oblastní spolek Českého červeného kříže Olomouc Sokolská 32
Olomouc
771 95
+420 585 222 965